Ara: 0553 698 97 52

Su Kaçağı Tespiti Nedir?


Günümüzde insanlar birçok tesisat sorunuyla karşılaşmakta olup kendilerince çözüm arayışlarına girmektedirler. Genel olarak yapılarda oluşan tesisat problemlerinden birisi de su kaçağıdır. Su kaçakları genellikle duvarlarda, zeminde, tavanda; koku, nem ve ıslaklıkla kendini gösterir. Tesisat kaçağı bu şekilde fark edilebilir.

Yapılarınızda oluşan su kaçaklarının en büyük sebebi ise tesisat borularınızın eski olmasından kaynaklanır. Yeni yapılarda ise usta hatalarından ya da kurulum aşamasından kaynaklı su kaçakları oluşabilir. Su kaçağı tespitlerinde firmamız kırmadan, dökmeden son teknoloji cihazlarla noktasal olarak su kaçağını tespit edebilmektedir. Aynı zamanda sizlere en uygun fiyat garantisi vermektedir. Tarafımızca yapılan işlemler 1 YIL GARANTİLİDİR.

0553 698 97 52     Destek Al

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?


Genellikle yapı içerisinde oluşan, insanların aniden karşılaştığı genel sorunlardan birisi de temiz su ve

Peki evimizde su kaçağı olduğunu nasıl anlarız?

Su kaçakları genelde gözle görülebilen kaçaklar olup akıntı şekline göre tespit edilebilir.

Örnek vermek gerekirse:

Yapınız içerisinde sürekli olarak akan bir su varsa, alt komşunuzun tavanından sürekli su damlıyor ve hiç kesilmiyorsa, temiz su borusunun patlamış olma ihtimali çok yüksektir.

Sürekli olarak su damlamıyor kabarmalar meydana gelip kullanıma bağlı su sızıntısı meydana geliyorsa pis su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

Bazı kaçaklar vardır sizi olumsuzluğa sürükler. Bulunması imkansız bir hal alır. Yapı içerisindeki banyolarda havalandırma yoksa; havasızlıktan ve buharlaşmadan kaynaklı, tavanınızda kararmalar, su birikintileri meydana gelebilir. Bu durum sizi yanıltabilir.

Eskiden bu tür kaçakların bulunması bir hayli zor, zaman almaktaydı. Maliyetleri yüksekti. Günümüz teknolojisinde akustik dinleme cihazları , görüntüleme cihazları ve birçok teknolojik ekipman kullanarak su kaçağının yerini noktasal olarak tespit ediyoruz.

0553 698 97 52     Destek Al

Su Kaçağının Nedenleri


Eski yapılarda su sızıntıları genellikle, ya boruların tahribata uğramasından kaynaklı ya da kullanım sıklığından meydana gelmektedir.

Yeni yapılarda oluşan su kaçakları ise ucuz, kalitesiz malzeme kullanımı veya kurgu hatasıdır.

Genel olarak su kaçağı nedenleri:

 • Boruların dayanıksız olması ve zamanla boruların aşınması
 • Genellikle geceleri fazla su tüketimi olmadığından, dairenizde oluşan yüksek basınç
 • Kullanıma, zamana bağlı deformasyon, çürüme ve paslanma
 • Su tesisatı montajı yapımında kullanılan kalitesiz malzeme ve usta hataları
 • Daha öncesinde yapılan acemi işçilik.

0553 698 97 52     Destek Al

Su Kaçağı Tespit Edilmezse Ne Olur?


 • Dairenizdeki veya işyerinizdeki su kaçağının nereden kaynaklandığı tespit edilmediği taktirde ciddi hasarlara sebebiyet verebilir.
 • Öncelik olarak dairenizde su kaçağı varsa ve farkında değilseniz kaçağın durumuna göre faturanızda ciddi yükselmeler görebilirsiniz
 • Su kaçağını ihmal etmeniz durumunda evinizin zemininde, duvarında veya fayanslarınızda ciddi hasarlar meydana gelebilir
 • Su kaçağının zemine sızması alt komşunuzun tavanında hasar meydana getirebilir, şikayetler alabilirisiniz.
 • Su kaçaklarınızı ihmal etmeniz durumunda ileride oluşabilecek büyük çapta sorunlar size maddi ve manevi yük olup aynı zamanda gereksiz masraflara sebebiyet verebilir.
 • Kötü kokular ile mücadele etmek zorunda kalabilirisniz
 • Bu nedenle su kaçakları ile ilgili dikkatli davranmamız gerekmektedir

0553 698 97 52     Destek Al

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar


Termal Kamera

Termal kameralar çok hassas cihazlar olup sıcak su kaçaklarını duvar içesinde veya zeminin altında görüntüleyen son teknoloji sistem cihazlarıdır. Bu cihazlar sayesinde sıcak su kaçaklarını ve kalorifer kaçaklarını çok kolay bir şekilde bulabiliriz. Termal kameralar özeliği sıcak olan cisimleri mor ötesi ışınlar vasıtası ile kırmızı renk tonlarında göstermesidir. Bu özellik sayesinde sıcak cisimler kırmızı, soğuk cisimler ise mor renk tonlarında görünür.

Nem Ölçer

Nem ölçer cihazı yardımcı bir cihazdır Gereksinim duyulursa kullanılır. iş verimliliğinin artmasını sağlar .

Kameralı Görüntüleme Cihazı

Kameralı görüntüleme cihazı pis su boru hattının içini ayrıntlı bir şeklide incelememize olanak sağlar. Pis su gider hattının içerisindeki kırıkları çatlakları jonta kaymalarını pimaş açıklıklarını bize gösterir aynı zamanda elde ettiğimiz görüntüleri video yada resim formatında kayıt altına alınabilir. Bu cihaz pis su gider borularındaki su sızıntılarını tespit etmemize olanak sağlıyor.

Akustik Dinleme Cihazı

Su kaçağı tespitinde kullandığımız akustik dinleme cihazı hem iç hat hem de dış hat kaçakları bulabilen profesyonel donanımlı cihazdır.

0553 698 97 52     Destek Al

Su Kaçağı Onarımı Nasıl Yapılır?


Temiz su tesisatında su kaçağı varsa; kaçağın olduğu bölge noktasal olarak bulunur. Su kaçağı fayans altında ise tek fayans kırılarak onarım çalışması yapılır. Onarım işlemi sonlandıktan sonra açık olan bölge kalekim ile kapatılır ve fayans konur.

Kalorifer tesisatında su kaçağı varsa;  akustik dinleme cihazı ve termal kamera yardımı ile su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur ve gerekli onarım çalışmaları yapılır.

Atık pis su tesisatında su kaçağı varsa; ufak çapta onarımlar ile sorun giderilemez. Pimaş borusu çatlamış, pimaş hattında açıklık meydana gelmiş, conta sıyırması veya eğimsizlik gibi sorun var ise su kaçağına sebebiyet veren bölgenin  tamamen onarılması gerekmektedir.

 

Gelişim Tesisat olarak uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımızla siz değerli müşterilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Yapılan onarım çalışmaları 1 yıl garantilidir .

0553 698 97 52     Destek Al

Su Kaçağı Tespitini Nasıl Yapıyoruz?


Gelişim Tesisat Firması olarak;

 • Kırmadan,
 • Dökmeden,
 • Etrafı pisletmeden,

Akustik Dinleme Cihazı ve Termal Kameralarla yapınızda oluşan su kaçaklarını kısa sürede noktasal olarak tespit ediyoruz.

0553 698 97 52     Destek Al

Bize Sorun


4 Yorum

 • 5/ 5

  İşinde mükemmel olan tek firma

  4 ay önce
 • 5/ 5

  Dolandırıcıııııı

  5 ay önce
 • 5/ 5

  Evimdeki pis su giderlerinden kaynaklanan su kacagını pimaş görüntüleme ve termal kamera ile tespit ederek sorunu çözdüler. Ayrıca gelişim tesisat başka firmaların vermiş oldugu fiyatların %50ye kadar daha hesaplı ve üstüne üstelik yapmış oldukları onarıma yazılı ve evrak ile beraber 2 yıl garanti verdiler. Müşteri memnuniyeti ve güleryüzlü teknik servis elemanlarıyla çok düzgün bir firmadır. Gelişim tesisata bizlere vermiş oldugu hizmet ten ve halkımıza verdiği hizmetten dolayı sonsuz teşekkür ederim. Su kacagı tespitinde gelişim tesisatı ısrarla tavsiye ediyorum.tekrar tekrar teşekkürler arkadaslar

  5 ay önce
 • 5/ 5

  Evimde su kaçağı vardı yakınımdan bir tesisatçı çağırdım tahmin üzerine kırıp döktü ama su kaçağını bulamadı ve başka tesisatçı çagırmadım profesyonel destek almak için internet üzerinden gelişim tesisata ulaştım randevu talep ettim dedikleri saatte geldiler ve gerçektende işinin ehli profesyonel şekilde cihazla hiçbiryeri kırıp dökmeden evimdeki su kaçağını buldular tek fanyans kırarak tamirini yapıp üstüne fanyası koyarak arızayı giderdiler.gercekten çok memnun kaldım.herkeze tavsiye ederim

  10 ay önce

Yorum gönderin

WeCreativez WhatsApp Support
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?